Ara: 0532 705 24 74
Çalışma saatleri 9:00 / 17:00

Mersin Böcek İlaçlama

Firmamız Mersin Böcek İlaçlama insan ve çevreye hiçbir şekilde zarar vermeden Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ilaçlar kullanılarak, konusunda eğitimli personeli ile ilaçlamayı gerçekleştirmektedir.

Ev ilaçlama Fiyatları

Fiyat Sorunuz

Sulu veya jel ilaçlama ile Hamam böceklerini yok ediyoruz

İlaçlama anında mekandan uzaklaşmanıza ve ya kapalı kalmasına gerek yoktur. İnsan sağlığına herhangi bir etki yapmaz

Ev de zararlı ve olmaması gereken böcekler üstün ilaçlama hizmetimizle kesin çözüm.

Alman Hamam böceği-Amerikan Hamam böceği-Oryantal Hamam böceği-Karasinek-sivrisinek- 
Kulağa kaçan-Bit,Kene-Pire-Güve-Arı-Tahta kurusu-Tahta kurdu-Çiyan-Örümcek-Akrep-Gümüşçün-Karınca, Kırkayak-Salyangoz-Tesbih Böceği

Hamam böceği ile mücadele çok önemlidir. Çok çabuk üreyen ve birçok hastalık bulaştıran bir haşere olduğu için bunlar ile mücadele şarttır. Hamam böceği ilaçlama işi çok önemlidir. Mersin Böcek İlaçlama bu haşarelerden sizi kurtarabilir

İlaçlandığı zaman ilaçlar yumurtaya kesinlikle etki yapmaz. Bu bakımdan uygulama 20 – 24 gün sonra tekrarlanmalı çünkü hamam böceği yavruları takriben 15 gün sonra yumurtadan çıkar. Hamam böceği sorunu elle öldürmekle çözülmez.İnsanlara birçok hastalığı bulaştırdığı için bir an önce müdahale edilmedir. Hamam böceği (kalorifer böceği) ile mücadele için mutlaka ilaçlama firması ile irtibat sağlayın. İlaçlama sektöründe konusunda uzman olan firmamız mersin ilaçlama, ile 7/24 ekonomik böcek ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

HAMAMBÖCEĞİ (KALORİFER BÖCEĞİ) İLE İLGİLİ SORULAR

HAMAM BÖCEKLERİ NE YER?

Mersin Böcek İlaçlama Hamam böceği açıkta bulunan her türlü yiyeceği tüketirler.Böcek ve haşere ölmüş her böceği yer.Beslenmesini genellikle gece yapar. Evlerimizde hamam böcekleri aynı zamanda giyeceklerimizi de kemirerek zarar verirler. Hamam böceklerinin evin dışında, ormanda yaşayanları organik besinleri tüketirler.

HAMAM BÖCEĞİ NASIL ÇOĞALIR?

Hamam böcekleri yumurta ile çoğalırlar. Ömründe 1 defa çiftleşir.Bu çiftleşmeden sonra her yıl 4- 5 defa yumurta bırakır ve her defasında 100’lerce yumurta bırakır.Yumurtasını evlerde kuytu yerlere, duvarlardaki yarık ve çatlaklara bırakır. Hamam böceği yavrusu yumurtadan yaklaşık 15 – 18 gün sonra çıkar. Bu bakımdan çok çabuk çoğalırlar.

HAMAM BÖCEĞİ YAŞAM ALANI NERELERDİR?

Hamam böceği doğada ormanlık alanlarda nemli ortamlarda bulunur.Evimizde ise hamam böceği lavabo altlarında, evin mutfağında, evin bodrumunda, çatı katlarında hatta yatak odalarına kadar her mekanda bulunurlar.

HAMAM BÖCEĞİ HANGİ HASTALIĞI TAŞIR?

Hamam böceği insana bir çok hastalık taşır bu hastalık taşıması genellikle besinlerden olur. Hamam böceği ısırdığı besinlerin ve yiyeceklerin üzerine bıraktıkları ağız salgıları,dışkıları ve yumurtaları ile insanlara hastalık mikroplarını bulaştırırlar.
Hamam böceği şu hastalıkları insana taşır.
Gıda zehirlenmeleri
Verem mikrobu
Hepatit virüsü
Dizanteri ve benzeri birçok hastalığı bulaştıran bu haşereler insanlar için çok tehlikelidirler.

HAMAM BÖCEĞİ NE KADAR YAŞAR?

Hamam böcekleri yaklaşık olarak 2 – 2,5 yıl kadar yaşarlar. Hamam böceklerinin sürekli ürediğini düşünürsek ortamda sürekli yavru olur. Yaşam koşulları ve mücadele yöntemleri ömrünü belirler.

HAMAM BÖCEĞİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Hamam böceğine her mevsim rastlanır. Yaşam koşulları ne olursa olsun onları görmek mümkündür. İster yaz ister kış 7 gün 24 saat rastlanılabilir. Hamam böceği görüldüğü zaman mutlaka ilaçlama şirketimize müracaat edin. Biz ilaçlama şirketi olarak size böceksiz rahat bir yaşam ortamı sunalım.

HAMAM BÖCEĞİ ÜZERİNDE GEZİNDİĞİ YİYECEKLERE ZARARLARI NELER OLUR?

Hamam böceği üzerinde gezindiği ve besinlerden yiyerek tükettiği yiyecekleri bozarlar. Birçok yiyeceği ve içecekten beslendiklerinde geriye bıraktıkları artıklardan dolayı bu besinleri bozarlar. Gıda zehirlenmelerin birçoğu bu haşerelerden kaynaklanır.

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMADA HANGİ İLAÇLAR KULLANILIR?

Hamam böceği ilaçlamada böceğin yoğunluğuna bağlı olarak farklı ilaçlar kullanılır.Yoğunluğu az ise jel ilaçlar kullanılır. Fakat böcek yoğunluğu fazla ise sıvı ilaçlar kullanılarak bu haşereye kesin çözüm bulunur.

 

HAMAM BÖCEĞİ VE KALORİFER BÖCEĞİ İNSANI ISIRIR MI?

Hamam böceği (kalorifer böceği) kan ile beslenmediği için herhangi bir şekilde insanı ısırmazlar.Vücudundaki algılayıcılar ile insanın nefes alışından tutundan hareketlerine kadar her şeyi algılarlar ve bunu tehlikeli olarak görürler bu bakımdan insana pek yaklaşıp ısırmazlar. İnsana birçok hastalık bulaştırdığı için mutlaka bu haşereler ile mücadele edilmeli.

Hamam Böceği hakkında

Hamam Böceği Hamam böcekleri, eklem bacaklılar grubundan olup küçük haşere türleridir. Hamam böceklerinin 3 çift ayakları, başında da 1 çift antenleri bulunur. Vücudu ve gövdesi sert kabuktan oluşan bir çift kanat ile kaplıdır. Hamam böcekleri ulaşımını yürüyerek yaparlar. Kanatlarını uçmak için kullanmazlar. Hamam böcekleri ayaklarının çok güçlü olmasından ve çok ayağının bulunmasından dolayı çabuk hareket ederler. Hamam böceği saatte birkaç km yol alabilir. Hamam böceklerinin türlerine bağlı olarak farklı yapıları ve boyları vardır. Bir Hamam böceği nin boyu birkaç mm olabildiği gibi 4 -5 cm olan türleride vardır.

Vücutlarında özel algılayıcıları, yani mükemmel çalışan bir sonar (radar) sistemleri vardır. Bu radar sistemi ile yiyeceğinin yerini tespit eder ve aynı zamanda kendisine gelen tehlikeleri sezinleyerek saklanır. O kadar mükemmel algıları vardır ki ortamda bulunan insanların dışında başka kişiler geldiğinde hemen algılarlar. Dünya üzerinde birçok türü bulunur. Dünyada bilinen hamam böceği türünün 4000 – 5000 kadar olduğu saptanmıştır. Hamam böceği insanı ısırarak direk zarar vermediği için zararsız görünürler. Fakat insanlara hastalık bulaştırmaları ve tiksindirici oluşu ile insanlar tarafından sevilmeyen böceklerdir. Gündüzleri pek gezinmezler ve ışığa karşı hassas yapıları vardır. Çoğunlukla beslenmek için geceleri ortaya çıkarlar. Gece bulduğu yiyecek kırıntılarını ve açıkta kalan yemekleri üzerinden beslenir.Yiyecek bulamadıklarında ise ölmüş böcek leşleriyle beslenirler. Hamam böceği besin olmadan 30 – 40 gün kadar yaşar.

Hamam böceği vücut direnci çok güçlü olan bir haşeredir. Ultra viole ışınlarına karşı bile dayanıklıdırlar.Sıcaklık ve soğukluk bakımından güçlü yapısı vardır. İnsanların dayanamadığı sıcaklığa ve soğuğa dayanırlar.50 derece sıcaklığa dayandığı gibi -30 derecede de yaşayabilir.
Yaşadıkları yere ve türlerine bağlı olarak farklı renklerdedirler. Bazıları siyah, bazıları kızıl, bazıları da kırmızımsı olabilmektedirler.Yıl içinde birkaç kez kabuk değiştirerek kendi vücutlarını yenilerler. Kabuğu değişmiş hamam böcekleri daha genç ve dinamik olurlar. Kabuğu değişmiş olanlar aynı gün içinde yeni kabuğuna bürünür. Hamam böceği (kalorifer böcekleri) genel olarak 2-2,5 yıl kadar yaşar. Vücudu çok dirençlidir. Ayak kopmalarında veya herhangi bir uzvu koptuğunda dahi ölmezler hatta kafaları kopsa dahi haftalarca yaşarlar.

Hamam böcekleri yumurta bırakarak çoğalırlar. Hamam böceği yumurtasını görmek mümkün değildir. Çünkü çok ufak yumurtaları vardır. Yumurtalarını evlerde duvar diplerine ve evdeki çatlaklara bırakır. Çoğu hamam böceği türünde yılda 1 defa çiftleşme olur. Bu çiftleşme bazı türlerde ömürleri boyu kendilerine yeter. Hamam böceği bir yıl içinde aynı çiftleşmeden 4 veya 5 defa yumurta bırakır. Her yumurtlamada 500’e yakın yumurta bırakır. Hamamböcekleri geceleri aktif olduğu için geceleri beslenirler, gündüzleri evlerin kuytu köşelerinde dinlenirler

Mersin Böcek İlaçlama Hamam böceği

Hamam böcekleri halk arasında farklı isimler ile anılırlar. Hamam böceği ( kalorifer böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, oryantal hamam böceği) gibi birçok isim alırlar. Aslında bu aynı haşere grubudur fakat türleri farklı olduğu için hepside kalorifer böceği diye anılırlar.

Hemen Ara